Teksty SEO

Wyszukiwarki rozwijają swoje algorytmy coraz szybciej, a prawidła, którymi rządzi się pozycjonowanie w sieci, ulegają ciągłym modyfikacjom. Jak w takich warunkach tworzyć skuteczne teksty SEO, które nie tylko wywindują podstrony witryny w górę wyników wyszukiwania, ale również będą atrakcyjne dla czytelników?

Skuteczne teksty SEO – jak je pisać?

Strategii na tworzenie artykułów SEO jest naprawdę sporo. W tym tekście podam Ci jednak najskuteczniejszą technikę pisania tekstów SEO. Jest to zaledwie pięć słów, które świetnie opisują, w jaki sposób należy tworzyć teksty do pozycjonowania. Oto moja recepta na TOP-y w Google:

pisz najlepiej, jak tylko potrafisz!

Najlepsze teksty SEO to te, które prezentują sobą dużą wartość merytoryczna dla czytelnika. Kiepskie treści SEO to m.in.: tzw. precle, niedbale tworzone i niskowartościowe pseudoartykuły, krótkie notki informacyjne ledwo związane z tematem, przeoptymalizowane słowami kluczowymi  treści. Takie teksty SEO nie wywindują Twojej strony na sam szczyt. Tutaj potrzeba solidnie przysiąść do tworzenia contentu i zabrać się do tego z głową.

Pamiętaj: artykuły – nawet te, których nadrzędnym celem jest pozycjonowanie – pisane są dla czytelnika. Najpierw piszesz dla ludzi, później dla robotów Google. Ta zasada pozwoli Ci zaoszczędzić wiele pracy i uniknąć produkcji kiepskiego contentu.

Faszerowanie artykułu frazami jak ciasta rodzynkami również nie przyniesie niczego dobrego. Taką metodą zyskasz jedynie sztucznie brzmiący, nienaturalny tekst, który – jeśli przesadzisz ze słowami kluczowymi – zostanie potraktowany jako spam, a Google rozprawi się z nim, nakładając nań filtr.

Dlaczego warto zlecić tworzenie tekstów SEO profesjonalnemu copywriterowi?

Tworzenie dobrych artykułów, które będą niosły zarówno wartość merytoryczną dla czytelnika, jak i będą wysoko indeksowane przez algorytmy wyszukiwarki, nie jest wcale taką prostą sprawą. Z jednej strony musisz skupić się na tworzeniu świetnej jakości contentu, z drugiej – musisz pamiętać, że tworzony tekst ma również pozycjonować. Pogodzenie tych dwóch rozbieżnych kwestii sprawi, że Twój artykuł osiągnie złoty środek.

Dlaczego jednak warto zlecić to zadanie specjaliście? Zwykle osoby, które na co dzień nie zajmują się produkowaniem treści mogą mieć spore problemy z pisaniem wartościowych artykułów SEO. Do najczęstszych bolączek takich osób zalicza się:

  • brak czasu niezbędnego do stworzenia dobrego artykułu SEO;
  • brak odpowiedniego warsztatu literackiego, który pozwoli stworzyć tekst wolny od błędów językowych (również wpływających na pozycjonerską jakość tekstu);
  • brak wiedzy, w jaki sposób stworzyć dobry tekst do pozycjonowania;
  • brak umiejętności sprawnego zagnieżdżania słów kluczowych w treści.

Podstawową zaletą outsourcingu tworzenia contentu, czy to tekstów SEO, czy jakichkolwiek tekstów eksperckich jest to, że wiesz, za co płacisz i nie musisz martwić się o proces twórczy.

Artykuły SEO nie tylko pozycjonują

Wartość dobrego tekstu SEO przejawia się nie tylko w podnoszeniu pozycji podstrony w rankingu wyszukiwarki. Dobry tekst pozycjonerski nie zdradza swojego głównego zadania, a zamiast tego pozwala przyciągnąć docelową grupę odbiorców, poprawić współczynnik konwersji, a także zbudować więź zaufania pomiędzy Tobą a czytelnikiem.

Zwykłych precli (czyli presell page) od dawien dawna nikt już nie czyta. Zostają rzucone w odmęty sieci i pozostawione same sobie. Wysokiej klasy artykuł SEO pracuje na siebie na wielu płaszczyznach jednocześnie i może okazać się jedną z lepszych inwestycji w Twój blog, sklep online, serwis internetowy i strony zapleczowe.

Postawienie na dużą wartość merytoryczną publikowanych treści to dobra inwestycja, ponieważ podejście Google pod tym względem się nie zmieni (co najwyżej stanie się jeszcze bardziej restrykcyjne). Wyszukiwarka zawsze będzie dążyć do tworzenia z Internetu lepszego miejsca, wolnego od śmieciowych artykułów, które będą zwalczane coraz skuteczniejszymi narzędziami i praktykami.

Zapraszam Cię do współpracy

Kuźnia Treści jest miejscem, w którym wykuwa się najlepszy content. Oferuję Ci artykuły SEO najwyższej jakości, które poza uzyskaniem wysokiej pozycji w indeksie Google, pozwolą Ci przekonać do Twoich produktów lub usług klientów i sprawią, że dotrzesz do szerszego grona odbiorców. Jesteś gotów zawiązać współpracę? Skontaktuj się ze mną, razem zapracujemy na Twój sukces!