Teksty SEO

Wyszukiwarki rozwijają swoje algorytmy coraz szybciej, a prawidła, którymi rządzi się pozycjonowanie w sieci, ulegają ciągłym modyfikacjom. Jak w takich warunkach tworzyć skuteczne teksty SEO?

Skuteczne teksty SEO – jak je pisać?

Strategii na tworzenie tekstów SEO jest naprawdę sporo. W tym tekście podam Ci najskuteczniejszą technikę pisania tekstów SEO. Mieści się w zaledwie pięciu słowach, jednak świetnie opisuje teksty tworzone do pozycjonowania – pisz najlepiej, jak tylko potrafisz.

Już zostało to oficjalnie stwierdzone, że najlepsze teksty SEO to te, które prezentują sobą dużą wartość. Kiepskie tzw. precle, czy inne niedbale tworzone pseudo artykuły lub krótkie informacje ledwo związane z tematem i słowami kluczowymi nie wywindują Twojej strony na sam szczyt. Tutaj potrzeba solidnie przysiąść do tworzenia contentu i zabrać się do tego z głową.

Pamiętaj, artykuły, nawet te, których nadrzędnym celem jest pozycjonowanie, pisane są dla czytelnika. Najpierw piszesz dla ludzi, później dla robotów Google. Ta zasada pozwoli Ci zaoszczędzić wiele pracy nad kiepskim contentem.

Faszerowanie artykułu frazami jak ciasta rodzynkami również nie przyniesie nic dobrego. Taką metodą zyskasz jedynie sztucznie brzmiący, nienaturalny tekst, który – jeśli przesadzisz ze słowami kluczowymi – zostanie potraktowany jako spam, a Google rozprawi się z nim, nakładając nań filtr.

Teksty SEO – dlaczego outsourcować je specjaliście?

Tworzenie dobrych artykułów, które będą niosły zarówno wartość merytoryczną dla czytelnika, jak i wartość dla algorytmów wyszukiwarki, nie jest wcale taką prostą sprawą. Z jednej strony musisz skupić się na tworzeniu świetnej jakości contentu, z drugiej, musisz pamiętać, że tworzony tekst ma również pozycjonować.

Pogodzenie tych dwóch rozbieżnych kwestii sprawi, że Twój artykuł osiągnie złoty środek. Nie każdy jednak ma:

•czas niezbędny do stworzenia dobrego artykułu SEO;

•odpowiedni warsztat, który pozwoli stworzyć tekst wolny od błędów językowych (które również wpływają na pozycjonerską jakość tekstu);

•wiedzę, w jaki sposób stworzyć dobry tekst do pozycjonowania.

Podstawową zaletą outsourcingu tworzenia contentu, czy to tekstów SEO, czy jakichkolwiek tekstów eksperckich jest to, że wiesz, za co płacisz i nie musisz martwić się o proces twórczy.

Artykuły SEO nie tylko pozycjonują

Wartość dobrego tekstu SEO przejawia się nie tylko w podnoszeniu pozycji w rankingu wyszukiwarki. Dobry tekst pozycjonerski nie zdradza swojego głównego zadania, a zamiast tego, pozwala przyciągnąć docelową grupę odbiorców, poprawić współczynnik konwersji, a także zbudować wieź zaufania pomiędzy Tobą a czytelnikiem.

Zwykłych precli (presell page) nawet nikt nie czyta. Zostają rzucone w odmęty sieci i pozostawione same sobie. Wysokiej klasy artykuł SEO pracuje na siebie na wielu polach jednocześnie i może okazać się jedną z lepszych inwestycji w Twojego bloga, sklep internetowy lub portal.

Postawienie na dużą wartość merytoryczną publikowanych treści to dobra inwestycja, ponieważ podejście Google pod tym względem się nie zmieni. Wyszukiwarka zawsze będzie dążyć do tworzenia z Internetu lepszego miejsca, wolnego od śmieciowych artykułów, które będą zwalczane coraz skuteczniejszymi narzędziami i praktykami.

Zapraszam Cię do współpracy

Kuźnia Treści jest miejscem, w którym kuję najlepszy content. Oferuję Ci artykuły SEO najwyższej jakości, które poza uzyskaniem wysokiej pozycji w indeksie Google, pozwolą Ci przekonać do Twoich produktów lub usług klientów i sprawią, że dotrzesz do szerszego grona odbiorców